Rubriky:

Atletika

Kladivářka Berryová se po trestu kvalifikovala do Ria

7. července 2016 08:31 - Eugene

Kladivářka Gwen Berryová se po tříměsíčním zákazu činnosti za doping kvalifikovala na olympijské hry do Ria. Na americkém šampionátu v Eugene skončila druhá výkonem 73,09 metru za trojnásobnou národní mistryní Amber Campbellovou. Trojici postupujících doplnila DeAnna Priceová.

 

Matt Slocum, ČTK/AP

Campbellová ozdobila jedinou středeční soutěž žen v Eugene novým osobním rekordem 74,03. "Už po pátém hodu jsem měla (olympijskou) jistotu, takže jsem byla uvolněná, krásně si to užila a takhle to dopadlo," glosovala své nové maximum pětatřicetiletá atletka.

Berryové vypršel postih za užití inhalátoru se zakázanou látkou krátce před olympijskou kvalifikací a zvládla ji. Původně druhá žena letošních světových tabulek nicméně zaostala o více než tři metry za výkonem 76,31, což byl v květnu americký rekord, ale kvůli trestu posléze odebraný.

Soutěž kladivářů vyhrál Rudy Winkler hodem 76,76 metru, jenže olympijský limit nesplnil. Chybělo mu 24 centimetrů.

Mistrovství USA v atletice v Eugene, olympijská kvalifikace:
Muži - kladivo:
1. Winkler 76,76
2. Johnson 75,11
3. McCullough 74,16
Ženy - kladivo:
1. Campbellová 74,03
2. Berryová 73,09
3. Priceová 73,09
ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.