Rubriky:

Atletika

Čtyři britští atleti prý brali v Keni EPO

10. července 2016 17:20 - Londýn

Britská antidopingová agentura se zabývá obviněním, že čtyři britští atleti užívali během přípravy v Keni krevní doping EPO. S touto informací přišly německá televizní stanice ARD a list The Sunday Times, které pořídily videozáznam skrytou kamerou. Agentura již vyslala do africké země své vyšetřovatele.

 

James Ellingworth, ČTK/AP

"Zahájili jsme vyšetřování a podnikáme nezbytné kroky, abychom zajistili důkazy," uvedla výkonná ředitelka agentury Nicole Sapsteadová. Jména atletů nebyla zveřejněna. Totožnost minimálně jednoho z nich list The Sunday Times zná a napsal, že již čelil podezření z dopingu.

Britský list a ARD tvrdí, že tři keňští muži - z toho dva doktoři - se jim přiznali, že čtveřici britských atletů ve známém vysokohorském běžeckém středisku Iten poskytli EPO. Dva z Keňanů už údajně zatkla protidrogová policie a čeká je soud.

Keňa čelí v poslední době kritice za nedostatečný boj s dopingem, o startu jejích atletů na olympijských hrách kvůli tomu bude rozhodovat IAAF podobně jako v případě Rusů. Za uplynulé čtyři roky neprošlo dopingovými testy zhruba 40 keňských atletů.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.