Kladivář Melich získal pozvánku na olympijské hry

14. července 2016 15:56 - Praha

Kladivář Lukáš Melich dostal od Mezinárodní atletické federace pozvánku ke startu na olympijských hrách v Riu. IAAF se tak rozhodla na základě loňského Melichova výkonu 76,21 metru, který stvrdil letošním hodem 75,97 metru při květnové Zlaté tretře v Ostravě. Olympijský limit byl rovných 77 metrů. Česká výprava se tak rozroste na 107 členů, z toho je 26 atletů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Změnu v nominaci schvaluje ještě Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru. Konečný seznam účastníků bude známý 18. července," řekl v tiskové zprávě šéf české olympijské mise Martin Doktor. Na potvrzení své účasti od mezinárodní federace čeká například ještě badmintonista Petr Koukal, který je v nominaci schválen zatím podmínečně.

Pro pětatřicetiletého Melicha tak půjde už o třetí olympijské hry. V roce 2008 v Pekingu neprošel kvalifikací, o čtyři roky později v Londýně skončil šestý výkonem 77,17 metru. Největším úspěchem pro jedenáctinásobného českého šampiona je bronzová medaile z MS 2013 v Moskvě, jeho osobní rekord z téhož roku má hodnotu 80,28 metru.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: