Rubriky:

Atletika

Hejnová závodila po více než dvou měsících, v Táboře zkoušela rychlost

27. července 2016 19:35 - Tábor

Po dvou měsících a sedmi dnech vyběhla překážkářka Zuzana Hejnová do závodu. Na Velké ceně Tábora dnes testovala na dvoustovce rychlost před olympijskými hrami v Riu, příští týden ji čeká ještě zkouška v Chebu v běhu na 300 metrů překážek. Na výkonu 24,22 sekundy se silným větrem v zádech se podepsala skutečnost, že v posledních týdnech v Nymburce doháněla tréninkové manko způsobené bolavou Achillovou šlachou ze začátku sezony.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Letos Hejnová běžela jen jednou při Zlaté tretře v Ostravě 20. května, pak rušila jeden závod za druhým, aby trénovala a dostala se do formy. "Hodnotím to kladně proto, že jsem mohla vyběhnout bez bolesti, z čehož mám radost," prohlásila po závodu Hejnová.

Chtěla běžet kolem 24 sekund, nakonec její výkon s třímetrovým větrem v zádech byl pomalejší. "Myslím, že to odpovídá tomu, že jsem byla na soustředění v Nymburce. Až si odpočinu, tak to bude lepší," doufala.

"Dva týdny jsem dost trénovala, abych to dohnala, takže na takovýhle čas zhruba mám," řekla. Ještě se úplně stoprocentně necítí. "Doufám, že to ještě trochu poroste, na rychlostní vytrvalosti ještě zapracuju," uvedla.

Kvalitní výkon 807 centimetrů předvedl v dálkařském sektoru Radek Juška, naopak v tyčkařském sektoru se nakonec neukázal český rekordman Jan Kudlička, který před týdnem při tréninku zlomil tyč a bolí ho stehno. Další olympionik Michal Balner vyhrál za 560 cm.

Velká cena Tábora, atletický mítink:
Muži
800 m:
1. Kubista (Dukla Praha) 1:51,67
110 m př. (vítr +1,4 m/s):
1. Svoboda (Olymp Praha) 13,59
dálka:
1. Juška (Olymp Praha) 807
tyč:
1. Balner (Dukla Praha) 560
Ženy
200 m (+3,0):
1. Putalová (SR) 23,89
2. Hejnová (Dukla Praha) 24,22
800 m:
1. Klocová-Hrivňáková (SR) 2:04,36
100 m př. (+2,2):
1. Cachová (USK Praha) 13,12
dálka:
1. Korešová (USK Praha) 651
ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.