Rubriky:

Atletika

Isinbajevová prý stáhla kandidaturu na šéfa ruské atletiky

8. prosince 2016 21:18 - Moskva

Dvojnásobná olympijská vítězka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová den před volbou stáhla kandidaturu na post prezidenta ruské atletické federace. Informovala o tom některá ruská média s odkazem na důvěryhodný zdroj, národní svaz to ale nepotvrdil.

 

Gregory Bull, ČTK/AP

Ruská atletika bude mít nového šéfa v pátek. O funkci se ucházejí také dosavadní šéf Dmitrij Šljachtin, generální sekretář Michail Butov a olympijský vítěz ve skoku do výšky z Pekingu 2008 Andrej Silnov.

Isinbajevová byla v tomto týdnu jmenována do čela dozorčí rady Ruské antidopingové agentury (RUSADA). V čele desetičlenného panelu bude dohlížet na fungování boje proti dopingu v zemi. Dnes na zasedání v Moskvě byla navíc zvolena členkou výkonného výboru Ruského olympijského výboru. Od léta je díky zvolení do komise sportovců také členkou Mezinárodního olympijského výboru.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.