Rubriky:

Atletika

Potrestaná dopingová hříšnice může přijít i o ocenění pro atletku Evropy

20. února 2017 15:47 - Moskva

Ruská běžkyně Maria Savinovová zřejmě přijde také o ocenění pro nejlepší atletku Evropy za rok 2011. Šéf evropské atletiky Svein Arne Hansen prohlásil, že vzhledem k její dopingové minulosti budou výsledky ankety přehodnoceny.

 

facebook Jersey Marathon

Savinovová dostala 10. února čtyřletý distanc od Sportovního arbitrážního soudu (CAS) za doping v období od července 2010 do srpna 2013. V rámci trestu přišla také o zlaté medaile z mistrovství Evropy v Barceloně 2010, mistrovství světa v Tegu 2011 a olympijských her v Londýně 2012.

V anketě European Athletics tehdy Savinovová zvítězila zejména díky triumfu na MS ve skvělém času 1:55,87 minuty. Ocenění získala před trojicí dalších ruských mistryň světa Marií Abakumovovou (oštěp), Annou Čičerovovou (výška) a Taťjanou Černovovou (sedmiboj). Černovová už ale kvůli dopingu rovněž o titul z Tegu přišla, Abakumovová s Čičerovovou pro změnu musely vrátit olympijské medaile z Pekingu 2008.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.