Rubriky:

Atletika

Sportovní svět v šoku. Hříšník žertuje v reklamě o dopingu: Dodejte Androidu steroid

17. května 2017 11:33 - Sydney

Australská internetová sázková kancelář využila v televizní reklamě osobnost dopingového hříšníka z olympijských her v Soulu Bena Johnsona a jeho nechvalně proslulý příběh. Bývalý kanadský sprinter v roce 1988 získal olympijské zlato na stovce, ale kvůli užití anabolických steroidů o titul přišel. Australská antidopingová agentura podala proti reklamě oficiální stížnost. Kritizovali ji také australští politici.

 

Profimedia.cz

Spot propagující novou mobilní aplikaci firmy Sportsbet byl k vidění o víkendu v australské televizi. Ben Johnson si v něm dělá legraci ze svého dopingového prohřešku. Slogan zní: "Dodejte Androidu steroid".

Australský ministr zdraví a sportu Greg Hunt reklamu označil za naprosto nevhodnou. Vymezila se vůči ní také australská antidopingová agentura ASADA. "Tento inzerát zlehčuje užívání nedovolených podpůrných prostředků a vysílá naprosto scestné poselství, že užívání dopingu ve sportu je normální. Tato reklamní kampaň znevažuje výkony čistých sportovců a znevažuje ty, kdo po celém světě pracují na ochraně čistého sportu," uvedla ASADA v oficiálním stanovisku.

Kritizovaná sázková kancelář stažení spotu neplánuje. "Dostalo se nám velké pozitivní podpory ze strany veřejnosti. Vnímá to tak, jak to je, jako vtip," uvedla firma.

ČTK, Sport.cz

Je kritika reklamy s Benem Johnsonem oprávněná?

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika