Rubriky:

Atletika

Vadlejch má i skalp olympijského vítěze. Proč se mu soupeři smáli?

13. června 2018 21:41 - Ostrava

Zapsal se mezi vítěze mítinku, na němž dříve zářil a nyní ho řídí jeho trenér Jan Železný. Oštěpař Jakub Vadlejch prokázal stabilní výbornou formu, na jeho výkon 88,36 m nestačil na Zlaté tretře ani německý olympijský vítěz Thomas Röhler.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Jak chutná vítězství na největším českém mítinku?

Je to super, ale poslední závody mám pořád lehce smíšené pocity, že mi pořád něco chybí. Ale vítězství je neuvěřitelné, Thomas Röhler se neporáží jen tak. Vyhrál tu poslední dva ročníky, porazil jsem jednoho z nejlepších oštěpařů na světě.

Zase jste si potvrdil, že devadesátimetrový hod je ve vašich silách?

Dneska byla zima, lehce pršelo, foukal lehký protivítr... To jsou všechno podmínky proti oštěpu, a i tak jsem hodil za 88. Všichni kluci už se mi smějí, že v takových podmínkách hodím přes 88. Musím si techniku srovnat v hlavě a uvidíme, kam to poletí.

Trenér Železný vás pochválil?

Pochválil. Říkal, že chtěli ještě otočit sektor, aby se házelo z druhé strany, ale už bylo těsně před závodem, tak to nestihli.

Má na vás na Zlaté tretře méně času, když má i povinnosti ředitele?

Ani ne. Já se většinou potřebuju dostat do lehkého transu, takže okolí stejně moc nevnímám. My si všechno řekneme před závodem, pak už je to na mně.

Překvapilo vás, že tribuny letos nebyly plné?

Musím říct, že docela jo. Ale i tak diváci vytvořili kotel, to je hlavní.

Věříte, že se do Ostravy vrátíte v září při Kontinentálním poháru?

To by bylo skvělé. Musím skončit do druhého místa na mistrovství Evropy, což bude těžké, ale budu bojovat.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.