Rubriky:

Basketbal

Gratulace Austrálii, odehráli vážně dobrý zápas, řekl Auda

11. září 2019 21:54 - Šanghaj

Pivot Patrik Auda byl s 21 body nejlepším střelcem českého týmu ve čtvrtfinálovém souboji mistrovství světa v Číně s basketbalisty Austrálie, ale musel se spoluhráči strávit porážku s favoritem. Uznal kvalitu soka, nicméně jej potěšilo, že se se Češi za žádného stavu nevzdávali.

 

Andy Wong, ČTK/AP

"Gratulace Austrálii, odehráli vážně dobrý zápas. Na druhé straně jsem opravdu hrdý na náš tým. Měli velmi dobrý první poločas, ve druhém jsme začali trochu kazit v obraně. Oni si dávali výborně míč a dali pár snadných košů, to bolelo. Taky byli celý zápas hodně tvrdí, agresivní v obraně. Jsou silní. Ale jsem šťastný, že jsme s nimi bojovali do poslední sekundy," řekl Auda.

Austrálie vyhrála i šestý duel na turnaji. "Věděli jsme, že všechny zápasy tady na turnaji hráli výborně. I přáteláky, porazili Ameriku. Věděli jsme, že to bude hodně těžký soupeř, ale už několikrát se nám podařilo týmy zaskočit, chtěli jsme od začátku do toho jít naplno," prohlásil Auda.

Narazili jsme na strop, litoval po prohře s Austrálií Hruban

Češi ještě ve 25. minutě drželi vyrovnaný stav 43:43, pak ale soupeř zlomil zápas šňůrou 14:0. "Snažili jsme se bojovat, první půlku se nám to dařilo, možná nám ve druhé trochu došly síly. Ale celkově byl výkon dobrý a určitě se nemáme za co stydět," uvedl pivot francouzského Boulazacu.

"Oni ve třetí čtvrtině začali trochu nabírat vedení. Celkově si v útoku dobře nahrávají, nachází volné hráče, nemají to postavené jen na jednom, dvou, ale hrají celkově v pěti," hodnotil. "Je hrozně těžké takový tým ubránit, na druhou stranu v obraně hráli silově až úplně do konce, nenechali nám nic zadarmo. Ve třetí čtvrtce, když získávali náskok, se nám nepodařilo s nimi úplně držet krok," doplnil Auda.

Pumprlu sžíral pocit, že i na Austrálii mohli Češi mít. Satoranský ale přiznal únavu

Porážka USA s Francií rozhodla o tom, že v boji o páté až osmé místo nepůjde o přímý postup na olympijské hry v Tokiu. "Já jsem v tom zápase úplně Americe nevěřil. Celou dobu jsem si myslel, že přijde někdo, kdo je porazí, ať už to bude Francie, nebo jsem myslel možná Srbsko. Nejsem zase tak překvapený, spíš jsme fandili samozřejmě Američanům kvůli olympiádě, ale dopadlo to, jak to dopadlo," prohlásil Auda.

Vážil si podpory od všech krajanů, kteří basketbalisty na dálku podporovali různými vzkazy, například od hokejové legendy Jaromíra Jágra nebo členů Dejvického divadla. "Za poslední dny byla vidět velká podpora na sociálních sítích od všech možných známých osobností. Je to super, určitě jsme za to hrozně rádi, že nám takhle fandí, snažili jsme se využít tohle všechno jako extra motivaci a bojovat každý zápas, co nejvíc můžeme," dodal Auda.

Jak to bude s olympiádou? Postupují i celky, které končí za basketbalisty ČR, ale ještě je tu šance

ČTK

Časová osa: Basketbal

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.