Basketbalisté Nymburka slaví rekordní výhru

Basketbalisté Nymburka ve druhém kole nové sezony nejvyšší soutěže vyhráli 97:70 ve Svitavách. Středočeský celek, který usiluje o sedmnáctý titul za sebou, si připsal šedesáté vítězství za sebou a překonal vlastní ligový rekord z roku 2014.

Basketbalisté Nymburka ve druhém kole nové sezony nejvyšší soutěže vyhráli 97:70 ve Svitavách (ilustrační foto)

Nymburk, který ještě nenasadil nejnovější posilu z polské ligy, kapverdské křídlo Ivana Almeidu, měl od začátku zápas pod kontrolou. Nejlepším střelcem vítězného celku byl Jaromír Bohačík s 24 body, double-double za 13 bodů a 12 doskoků zaznamenal americký pivot Zachary Hankins.

Suverénní výhru si připsaly Pardubice, které rozstřílely 93:62 Ostravu. Na úspěchu východočeského celku, který si spravil chuť po debaklu 52:88 s Nymburkem z úvodního kola, měl se ziskem 20 bodů a osmi doskoků největší podíl pivot Ondřej Kohout.

Ústí je stoprocentní

Stoprocentní je po dvou kolech Ústí nad Labem, i když opět museli Severočeši hrát prodloužení. Po výhře v Brně si tentokrát poradili doma 100:97 s favorizovaným Olomouckem. Domácí přitom nebyli daleko od porážky, protože promarnili náskok 17 bodů z prvního poločasu a ještě 25 sekund před koncem zápasu prohrávali.

Pak ale vyrovnal Pavel Houška a poslal zápas do prodloužení, ve kterém mělo navrch Ústí. Velký podíl na vítězství měl právě domácí kapitán, jenž s 24 body, 10 doskoky a osmi asistencemi neměl daleko k zisku triple double. Olomoucku nepomohlo ani 27 bodů a 15 doskoků nejlepšího hráče minulé sezony Javonteho Douglase.

Dvě vítězství mají po dvou kolech na kontě ještě další tři celky - Opava, USK Praha a Děčín. Slezané si poradili 95:68 s Hradcem Králové, USK zvítězil 76:59 nad Brnem a finalisté minulého ročníku z Děčína zvítězili 91:75 v Kolíně.