Rubriky:

Basketbal

Basketbalisté jsou v druhém koši a nebudou hrát s Italy

22. listopadu 2019 22:21 - Praha

Čeští basketbalisté byli před středečním losem olympijské kvalifikace zařazeni do druhého koše. Svěřenci trenéra Ronena Ginzburga, kteří letos obsadili na mistrovství světa nečekané šesté místo, se tak určitě vyhnou týmům Brazílie, Itálie a Polska. V tiskové zprávě o tom informovala Česká basketbalová federace.

 

Václav Mudra/ČBF

Kvalifikační turnaje o čtyři místa na olympijských hrách v Tokiu se budou hrát od 23. do 28. června v Bělehradu, Kaunasu, Splitu a kanadské Victorii. V každé skupině bude šest mužstev, postoupí pouze vítěz.

O nasazení do košů rozhodoval světový žebříček. Středeční los se uskuteční v Ženevě a týmy budou rozděleny i s ohledem na geografickou polohu.

Jistou účast na olympijských hrách mají pořádající Japonci, Španělé, Francouzi, Argentinci, Američané, Australané, Nigerijci a Íránci.

Rozdělení do košů:
Koš 1:
Srbsko
Řecko
Litva
Rusko
Koš 2:
Česká republika
Brazílie
Itálie
Polsko
Koš 3:
Chorvatsko
Turecko
Slovinsko
Portoriko
Koš 4:
Německo
Dominikánská republika
Venezuela
Kanada
Koš 5:
Nový Zéland
Mexiko
Čína
Korea
Koš 6:
Angola
Tunisko
Senegal
Uruguay
ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.

Podsekce:

   
  • Pavouk o 5. až 8. místo
  • Pavouk play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..