Ženská basketbalová liga WNBA v polovině května nezačne

3. dubna 2020 19:05 - New York

Ženská basketbalová liga WNBA kvůli pandemii koronaviru 15. května nezačne. Odloženy byly i přípravné kempy, které byly v plánu od 26. dubna. Kdy by mohla zámořská soutěž odstartovat, její zástupci neuvedli.

 

Usa Today Uspw, Reuters

"I když liga nadále chystá scénáře, kdy a jak by se mohlo hrát, prioritou zůstávají zdraví a bezpečnost hráček, fanoušků a zaměstnanců," uvedla komisionářka WNBA Cathy Engelbertová v prohlášení.

Každý z týmů má v základní části odehrát 36 zápasů, o účast v play off se podle původního programu mělo bojovat do 20. září.

Durant a spol. si v nucené pauze zahrají NBA alespoň virtuálně

Bez změny zůstává draft, který se však 17. dubna uskuteční na dálku. "Virtuální draft dá hráčkám, které na tom tvrdě pracovaly, šanci splnit si sny, když uslyší svá jména. A týmy budou moci dát dohromady kádry," řekla Engelbertová.

Favoritkou draftu je Sabrina Ionescuová, hvězda univerzitního týmu Oregonu.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.