Rubriky:

Basketbal

Satoranský se udržuje v kondici i díky cvičení přes internet

7. dubna 2020 15:20 - Praha

Udržet se ve formě pro případný restart NBA pomáhá Tomáši Satoranskému i kondiční trenér basketbalové reprezentace Michal Miřejovský. Rozehrávač Chicaga Bulls a jediný český zástupce v zámořské soutěži s ním trénuje přes internet.

 

Václav Mudra/ČBF

NBA byla kvůli pandemii koronaviru přerušena v polovině března a Satoranský, který zůstal s rodinou v zámoří, trénuje individuálně. "Jsme teď v kontaktu každý druhý den a snažíme se Tomáše udržovat v provozuschopném stavu," řekl Miřejovský v tiskové zprávě České basketbalové federace.

"Při třech trénincích týdně máme jeden na horní polovinu těla, druhý je zaměřený na nohy a třetí na kardio, tedy na určité zadýchání," přidal kondiční trenér, který při videohovoru buď Satoranskému kontroluje správnou techniku cviků, nebo i sám předcvičuje.

Satoranský: Pandemie? Každým dnem se to zhoršuje, dohrát sezonu je nemožné

Osmadvacetiletý Satoranský doma nemá k dispozici posilovnu, takže cvičí pouze s tím, co je po ruce. "Využívá gymnastický balon, činky nebo natahovací gumy," přiblížil Miřejovský, který v úvodu sezony pomáhal Satoranskému s přípravou přímo v Chicagu.

"Jako těžší závaží využívá barely s vodou do domácích automatů. Ty jsou na tohle dobré, navíc jsme asi třetinu upustili, aby se ta voda hýbala a některé cviky tak cíleně ztěžovala. Je to dobré cvičení na střed těla, protože barel na skoro dvacet litrů už má větší váhu. Podmínky jsou teď bojové a je třeba improvizovat," přidal.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Podsekce:

   
  • Pavouk o 5. až 8. místo
  • Pavouk play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..