Rubriky:

Basketbal

Legendární O'Neal by sezonu NBA ukončil

11. května 2020 13:12 - New York

Podle legendárního basketbalisty Shaquillea O'Neala by NBA měla sezonu uzavřít a nepokoušet se ji dohrávat, protože by to představovalo pro všechny zdravotní riziko. Navíc by zkrácený formát přinesl ligového vítěze, kterého by těžko mohl někdo uznávat za skutečné šampiony.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

"Každý by měl jít domů, zůstat zdravý a přijít příští rok. Odpískejte sezonu," řekl USA Today osmačtyřicetiletý "Shaq", jenž vyhrál NBA čtyřikrát a patří k nejpopulárnějším hráčům. Obrovitý pivot zářil v barvách Los Angeles Lakers a jednou pak dovedl k titulu i Miami. Nyní pracuje jako expert pro televizi.

Zámořská liga byla kvůli hrozbě šíření koronaviru přerušena 11. března po zjištění prvního případu nákazy mezi hráči. Nyní už se mělo hrát play off, dál však není jasné, kdy a v jakém formátu by mohla soutěž pokračovat. O osudu NBA, v níž působí i lídr české reprezentace Tomáš Satoranský v Chicagu, se rozhodne v červnu.

Basketbalista Durant vynechá celou sezonu NBA

"Kdybys byl hráčem, chtěl by ses vrátit a spěchat s play off? Byl by to brak. U každého týmu, který letos vyhraje, bude hvězdička. Nebude mít respekt," uvedl O'Neal. "Hlavně bychom se měli postarat o zdraví hráčů, fanoušků a všech lidí. Přijďme tedy až na novou sezonu," dodal.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.