Reprezentační pivot Puršl přestoupil ze Svitav do Brna

15. července 2020 19:41

Reprezentační pivot Šimon Puršl mění v Národní basketbalové lize dres. Ze Svitav přestoupil do Brna, s kterým podepsal smlouvu na tři roky. Pro brněnský klub je další velkou posilou po reprezentačním rozehrávači Viktoru Půlpánovi, který přišel z Pardubic.

 

twitter@TuriSvitavy

Puršl strávil ve Svitavách tři sezony. V nedohraném ligovém ročníku pomohl Turům k třetímu místu v tabulce za suverénním Nymburkem a Opavou.

"Pro mě osobně to byly skvělé tři roky. Po obtížném rozhodování jsem si vybral nadále pokračovat v jiném klubu," uvedl Puršl na klubovém webu.

Basketbalový reprezentant Auda odchází z Francie do Japonska

Ve Svitavách odchodu třiadvacetiletého hráče, který využil výstupní klauzule ve smlouvě, litují. "V příští sezoně se opět chceme prát o ty nevyšší příčky a Šimon byl důležitou součástí našeho týmu, teď za něj musíme sehnat adekvátní náhradu," řekl jednatel klubu Martin Lepold.

"Nicméně bych mu rád za celý tým Turů poděkoval za jeho působení ve Svitavách a předvedené výkony a popřál mu do nového působiště hodně štěstí a úspěchů," dodal.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.