Basketbalistka Charlesová kvůli hrozbě nákazy vynechá sezonu

18. července 2020 12:27 - Washington

Hvězdná basketbalistka mistrovského Washingtonu Tina Charlesová vynechá kvůli hrozbě nákazy koronavirem nadcházející sezonu WNBA. Dvojnásobná olympijská vítězka a trojnásobná mistryně světa, která trpí alergickým astmatem, dostala na rozdíl od týmové spoluhráčky Eleny Delle Donneové povolení vynechat ze zdravotních důvodů sezonu od nezávislé komise lékařů.

 

Twitter

Podle regulí soutěže bude Charlesová dostávat po celou sezonu plat. Jednatřicetiletá hvězda už dříve řekla, že jej celý věnuje černošským organizacím a firmám. Jednotlivé příspěvky v symbolické výši 846 dolarů mají připomínat květnové úmrtí George Floyda, jemuž podle některých verzí právě tak dlouho (8:46) klečel na krku bělošský policista.

Jednatřicetiletou hvězdu získal tým Mystics v dubnu z New Yorku Liberty, za který Charlesová odehrála šest sezon. První čtyři roky strávila v Connecticutu, který z ní v roce 2010 udělal jedničku draftu. Ve WNBA získala Charlesová řadu individuálních ocenění, ale týmový titul jí na rozdíl od zlatých medailí z OH či MS schází.

Zkrácená sezona se bude hrát od 25. července v akademii IMG v Bradentonu na Floridě.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.