Živě

NBA nemá za poslední týden žádný nový případ nákazy koronavirem

21. července 2020 08:17 - Orlando

Žádný nový případ nákazy koronavirem nepřibyl za uplynulý týden mezi hráči NBA, kteří se v uzavřeném komplexu v Disney Worldu na Floridě připravují na restart sezony. Oznámilo to vedení soutěže. Od 13. července se v Orlandu podrobilo testům 346 basketbalistů a žádný z nich nebyl pozitivní.

 

Nell Redmond, ČTK/AP

První týden kontrol od 7. července, kdy týmy začaly do areálu na Floridě přijíždět, přinesl dva pozitivní výsledky z 322 provedených testů. Druhé kolo počet nakažených nerozšířilo.

Herní příprava na restart sezony v Orlandu začne čtyřmi zápasy ve středu. Všech 22 mužstev, kterých se dohrávka soutěže týká, by mělo odehrát tři přípravná utkání. Liga, která je přerušená od března, by měla bez diváků znovu začít 30. července.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.