Nymburk přestál 17 opavských trojek a vyhrál 100:87

Basketbalisté Nymburka porazili ve šlágru 7. ligového kola Opavu 100:87 a vystřídali Slezany v čele tabulky NBL. V utkání dvou dosud neporažených týmů nestačilo hostům k úspěchu v hale favorita ani 17 trojek, což je rekord sezony. Rozhodla zejména silnější domácí lavička, která přestřílela tu soupeřovu 45:23. Největší zásluhu na tom měl s 28 body Omar Prewitt, nejlepší střelec zápasu.

Basketbalisté Nymburka.

Nejlepší ligový kanonýr Jakub Šiřina v opavském dresu dal jen o bod méně a stejně jako Prewitt trefil pět trojek. Čtyři tříbodové koše přidal Jan Švandrlík a po té první hosté poprvé a naposledy vedli (10:9). Další pasáž ale prohráli 1:18 a nabrali ještě před první přestávkou dvouciferné manko.

Ve druhé čtvrtině přesto dokázali dvakrát vyrovnat, ale na přelomu poločasů domácí znovu odskočili do bezpečného vedení a pak už uhájili stoprocentní bilanci a 91. ligové vítězství za sebou.