Rubriky:

Basketbal

Lakers budou chtít ukončit finále NBA v Bryantových dresech

8. října 2020 10:00 - Orlando

Basketbalistům Los Angeles Lakers budou v pátém finále NBA proti Miami v pátek psychicky pomáhat speciální černé dresy připomínající jejich tragicky zesnulou legendu Kobeho Bryanta. Kalifornský tým vede v sérii 3:1 a v případě další výhry může slavit 17. titul v historii a první od roku 2010, kdy byl ještě Bryant hvězdou mužstva.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

Speciální dresy odkazující na Bryantovu přezdívku "Černá mamba" mají Lakers od roku 2018 a slavný basketbalista se na jejich designu podílel. V letošním play off v Orlandu v nich tým kolem LeBrona Jamese vyhrál všechny čtyři zápasy. Původně v nich měli Lakers po druhém duelu nastoupit až v případném sedmém utkání, rozhodli si je ale obléci již v pátek, kdy mohou finálovou sérii ukončit. "V těch dresech nikdy nechceme prohrát," uvedla další z opor losangeleského celku Anthony Davis.

Bryant strávil v Lakers mezi lety 1996 a 2006 celou svou kariéru v NBA a klubu pomohl k pěti titulům v soutěži. Letos v lednu zahynul při nehodě vrtulníku společně s dalšími osmi lidmi, mezi nimiž byla jeho třináctiletá dcera Gianna.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.