Basketbalistky USK Praha ukončily neporazitelnost Hradce Králové

Basketbalistky USK Praha zdolaly v souboji nejlepších dvou celků dosavadního průběhu ligové sezony Hradec Králové na jeho palubovce 85:79 a uštědřily mu první porážku v ročníku. Dlouholeté české suverénky odehrály šlágr pouze s jednou střídající hráčkou a připsaly si nejtěsnější vítězství v sezoně.

Kateřina Elhotová z USK Praha. Ilustrační foto.

Hradecké Lvice po třech úvodních výhrách nedaly favoritkám nic zadarmo a po první čtvrtině o dva body vedly. Pražanky do poločasu skóre otočily a ve třetí části, v níž vedly až o 16 bodů, si vytvořily rozhodující náskok. Na čtvrtém vítězství USK v sezoně a druhém během tří dnů nic nezměnilo ani závěrečné vzepětí domácích, které poslední čtvrtinu o tři body vyhrály.

V dresu českých mistryň se před nucenou dvoutýdenní pauzou kvůli koronavirovým omezením poprvé v sezoně představila uzdravená Kateřina Elhotová. Kapitánka týmu nastřílela 16 bodů. Více zvládla jen chorvatská pivotka Marija Režanová, jež zaznamenala 21 bodů a 11 doskoků. Do dvouciferných hodnot v nastřílených bodech se dostalo všech šest hráček USK.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 25 body domácí Pamela-Therese Effangová.