Basketbalisté Nymburka kvůli nákaze v týmu odložili vstup do LM

16. října 2020 12:27 - Praha
(Aktualizováno: 16. října 2020 12:48)

Nymburští basketbalisté kvůli nákaze koronavirem v týmu neodehrají v úterý první zápas nové sezony Ligy mistrů na hřišti tureckého klubu Tofas Bursa. Utkání bylo přeloženo na dosud neurčený termín.

 

twitter.com/basketnymburk

Nymburk uvedl, že pozitivně testováni na koronavirus byli členové týmu, u nichž se v týdnu objevily příznaky covidu-19. Zbytek mužstva je v karanténě. Nákaza se u dlouholetých českých suverénů objevila v době, kdy jsou od pondělí kvůli šíření infekce přerušeny všechny sportovní soutěže v zemi.

"Letenky jsme měli na neděli, ale bohužel nejsme schopni na utkání letět. Jsme moc rádi, že nám vedení soutěže vyšlo vstříc a utkání přeložilo," řekl v tiskové zprávě výkonný ředitel nymburského klubu Ondřej Šimeček.

Nymburk přestál 17 opavských trojek a vyhrál 100:87

Před pauzou se už v české basketbalové lize s nákazou koronavirem potýkali v Brně, Děčíně, Kolíně a Ústí. Nymburk stihl odehrát v domácí soutěži šest zápasů a vede tabulku se stoprocentní bilancí.

Do Turecka už neměl s nymburskou výpravou cestovat slovinský rozehrávač Luka Rupnik, který se po vzájemné dohodě minulý víkend odpojil od týmu a jedná se o jeho přestupu. Středočeši za červencovou posilu z Antverp, jež v lize odehrála tři zápasy, hledají náhradu.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


MS v biatlonu 2021

52. mistrovství světa v biatlonu se koná od 10. do 21. února 2021 ve slovinské Pokljuce, původně se však mělo konat v Rusku. Na programu je celkem 12 závodů, Češi obhajují dva bronzy, které loni v Itálii získali ve smíšené štafetě a Lucie Charvátová ve sprintu žen.

Patička stránky: