Basketbal

Veselý nastřílel proti Bayernu 25 bodů, Fenerbahce ale prohrálo

16. října 2020 21:45 - Istanbul/Praha
(Aktualizováno: 16. října 2020 22:54)

Jan Veselý byl s 25 body nejlepším střelcem euroligového zápasu basketbalistů Fenerbahce Istanbul s Bayernem Mnichov, favorizovaný turecký tým však doma prohrál 71:75. Český pivot předvedl ve čtvrtém kole svůj nejlepší střelecký výkon v ročníku, dosud bylo jeho maximem 13 bodů v derby proti Anadolu Efes.

Oba týmy do zápasu vstupovaly se shodnou bilancí dvou výher a porážky v prodloužení. Úvod patřil jednoznačně domácím, kteří v závěru první čtvrtiny vedli už o 21 bodů, jenže slibný náskok se postupem času rozplynul. V posledním dějství nedali hráči Fenerbahce koš téměř čtyři a půl minuty a ani pětibodová série českého reprezentanta, který ještě dokázal vyrovnat na 68:68, pak už Bayern nezastavila.

Osobním rekordem Veselého v Evropské lize je 31 bodů v utkání proti CSKA Moskva ze sezony 2017/18. Proti mnichovskému celku dnes minul pouze tři střely z pole a jeden trestný hod, osm míčů doskočil a na dva koše spoluhráčům přihrál.

Evropská liga basketbalistů - 4. kolo:
Fenerbahce Istanbul - Bayern Mnichov 71:75 (za domácí Veselý 25 bodů, 8 doskoků, 2 asistence)

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.