Rubriky:

Basketbal

Většina hráčů je proti plánu začít NBA před Vánoci

29. října 2020 11:32 - New York

Většina hráčů basketbalové NBA je proti návrhu začít novou sezonu už před Vánoci. Uvedla to výkonná ředitelka hráčské asociace NBPA Michele Robertsová. Listu The Athletic řekla, že organizace s hráči začne urychleně pracovat na protinávrhu. Podle zámořských médií připadá v úvahu ligový start až 18. ledna, kdy budou Spojené státy americké slavit Den Martina Luthera Kinga.

 

John Raoux, ČTK/AP

Návrh vedení NBA, kterým představitelé soutěže v minulých dnech obeslali kluby, počítá se startem ligy 22. prosince a v základní části by každý celek odehrál 72 zápasů místo obvyklých 82. V pátek vyprší termín na uzavření dohody mezi majiteli klubů a hráči, podle Robertsové do té doby rozhodnuto nebude.

"Obdrželi jsme od zainteresovaných stran informace a co nejrychleji zapracujeme na protinávrhu. Rozhodně nemám důvod se domnívat, že v pátek budeme mít rozhodnutí," řekla Robertsová.

Výnosy basketbalové NBA poklesly v minulé sezoně o 10 procent

Předložený ligový návrh počítá s tím, že po virtuálním draftu 18. listopadu by tréninkové kempy začaly 1. prosince. Pro finalisty předchozího ročníku z Los Angeles Lakers a Miami by to znamenalo jen zhruba měsíc a půl pauzy.

"Od hráčů se očekává, že si za nějaký měsíc zase zabalí věci a budou se hlásit na tréninku. Návrh NBA je založen pouze na předpokládaných ztrátách," konstatovala Robertsová s poukazem na to, že co nejčasnější začátek ligy je motivován zejména finanční stránkou. Jak uvedla televize ESPN, liga utrpěla kvůli koronavirové krizi, která předchozí ročník na několik měsíců přerušila a donutila dohrát v "bublině" v Orlandu, ztráty ve výši 1,5 miliardy dolarů. Výnosy ve srovnání s předchozí sezonou poklesly o deset procent na 8,3 miliardy dolarů.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.