Rubriky:

Basketbal

Thompson přijde o další sezonu NBA, přetrhl si achilovku

19. listopadu 2020 21:36 - San Francisco

Trojnásobný šampion basketbalové NBA Klay Thompson utrpěl další vážné zranění a nezasáhne ani do příští sezony. Třicetiletý rozehrávač Golden State si přetrhl Achillovu šlachu. Léčba si opět vyžádá řadu měsíců, stejně jako po zranění vazů v koleni z loňského finále.

 

Twitter @warriors

Thompson chyběl Warriors v celém minulém ročníku, který se dohrával po pauze kvůli koronaviru v bublině na Floridě a skončil před měsícem. Další sezona má začít před Vánoci 22. prosince. Po roční rehabilitaci se Thompson připravoval na návrat, ale středeční tréninkový zápas pro něj skončil další noční můrou.

"Má přetrženou pravou achilovku, což dnes potvrdila magnetická rezonance v Los Angeles. Očekáváme, že zmešká celou sezonu," oznámil klub Golden State na twitteru.

S Warriors podepsal Thompson loni v létě pětiletou smlouvu na 190 milionů dolarů. V NBA zatím odehrál osm sezon, všechny v Golden State. K titulu pomohl týmu v letech 2015, 2017 a předloni. S reprezentací vyhrál olympijské hry v Riu de Janeiro i mistrovství světa o dva roky dříve.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.