James nechybí na seznamu 57 amerických basketbalistů pro OH

11. března 2021 20:10 - Colorado Springs

Americká basketbalová federace zveřejnila předběžný seznam 57 hráčů, kteří připadají v úvahu pro účast na olympijských hrách v Tokiu. Je mezi nimi 15 basketbalistů, kteří už mají z turnajů pod pěti kruhy ve sbírce zlaté medaile.

 

Isaiah J. Downing, Reuters

Seznamu vévodí trojnásobný olympijský šampion LeBron James z Los Angeles Lakers. Dále nechybějí mimo jiné dvojnásobní vítězové Kevin Durant z Brooklynu a Chris Paul z Phoenixu. Mužstvo povede zkušený Gregg Popovich.

Dvanáctičlenný olympijský kádr oznámí organizace USA Basketball začátkem léta. Tréninkový kemp začne 2. července v Las Vegas ještě během play off NBA, tým by měl odehrát pět přípravných utkání. Odložené olympijské hry v Tokiu začnou 23. července, což je pouze den po potenciálním sedmém finálovém duelu NBA. Američané zahájí útok na čtvrté olympijské zlato 25. července zápasem proti Francii.

Dončič dalším triple doublem pomohl Dallasu k výhře

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.