Fenerbahce - Jekatěrinburg 84:88Basketbalistka Vaughnová si s Fenerbahce finále Euroligy nezahraje

Istanbul

Česká basketbalistka Kia Vaughnová si s Fenerbahce finále Evropské ligy nezahraje. Turecký celek v semifinále závěrečného turnaje v Istanbulu prohrál 84:88 s pětinásobnými vítězkami z Jekatěrinburgu. Čtyřiatřicetiletá pivotka v utkání zaznamenala deset bodů, tři doskoky a jednu asistenci.

Kia Vaughnová (uprostřed) na archivním snímku z dob, kdy hrála za USK Praha. Snaží se prosadit přes Tijanu Krivacevičovou (vlevo) a Magdalenu Zietaraovou z Košic.

Fenerbahce sice ve třetí čtvrtině prohrávalo až o 12 bodů, ale i díky Vaughnové dokázalo zápas zdramatizovat. V závěrečném dějství česká reprezentantka čtyři minuty před koncem z trestných hodů nejprve snížila na 77:79 a vzápětí dvojkou srovnala.

Obhájkyně titulu z ročníku 2018/19 - minulá sezona se nedohrála kvůli pandemii - ale překvapení nedovolily. Jekatěrinburg si okamžitě vzal vedení zpět a náskok udržel až do konce. Ve finále ruský celek vyzve Salamanca, která si poradila 72:61 s Šoproní. Maďarky čeká duel o třetí místo s Fenerbahce.

Finálový turnaj Evropské ligy basketbalistek v Istanbulu - semifinále:
Fenerbahce Istanbul - Jekatěrinburg 84:88 (za domácí Vaughnová 10 bodů, 3 doskoky, 1 asistence)
Salamanca - Šoproň 72:61