Živě

Prezident Miami dostal pokutu za výrok, že by nechal Jamesovi klíč pod rohožkou

9. června 2021 22:10 - New York

Prezident týmu Miami Heat Pat Riley dostal od basketbalové NBA pokutu 25 000 dolarů (521 tisíc korun) za to, že uvedl, že by se rád v klubu opět sešel s LeBronem Jamesem. Porušil tím pravidla soutěže o ovlivňování, neboť James je hráčem Los Angeles Lakers.

 

Wilfredo Lee, ČTK/AP

Riley v rozhlasovém rozhovoru minulý týden mimo jiné řekl, že kdyby se chtěl James do Miami vrátit, nechal by mu klíč pod rohožkou. James hrál za Heat v letech 2010-2014 a dotáhl tým čtyřikrát do finále a ke dvěma titulům.

Riley je druhým funkcionářem během několika dnů, jenž dostal pokutu za porušení pravidla zakazujícího mluvit o hráčích soupeře. Prezident Philadelphie 76ers Daryl Morey i jeho klub musejí zaplatit shodně 75 000 dolarů (1,5 milionu korun) za Moreyho výrok na Twitteru, jenž mohl být vykládán jako snaha získat hvězdu Golden State Stephena Curryho.

U basketbalistů Indiany skončil po jediné sezoně trenér Bjorkgren

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.