Hororová scéna v zámořské lize! Hvězda týmu už si finále nejspíš nezahraje

1. července 2021 09:25 - Atlanta/Praha

Bolí už jen pohled na toto hrůzostrašné zranění. Ve čtvrtém zápase finále Východní konference NBA mezi Atlantou Hawks a Milwaukee Bucks se vážně zranila největší hvězda Bucks Giannis Antetokounmpo. Při doskoku si ošklivě podvrtl koleno.

 

Curtis Compton, ČTK/AP

Hororová scéna se odehrála za stavu 60:52 pro Hawks ve třetí čtvrtině. Adetokunbo se snažil o obranný doskok, jenže marně. Při dopadu se mu zcela prolomilo levé koleno. Basketbalista se zkroutil ve velkých bolestech na palubovce.

K hráči okamžitě přispěchal lékař, ale Janis se nemohl několik minut ani hnout. Držel se za poraněné koleno a sténal. Utrpěl těžkou hyperextenzi a v nemocnici měl podstoupit magnetickou rezonanci, která by měla odhalit závažnost zranění.

S největší pravděpodobností si však Bucks budou muset proti Atlantě poradit bez své opory. Janis byl už dvakrát vyhlášen nejlepším hráčem ligy a jeho ztráta by byla velmi citelná.

Hráči Milwaukee zápas s Atlantou nedokázali dotáhnout do vítězného konce a ta srovnala stav série na 2:2.

bp, Sport.cz

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.