Belgický basketbalista Obasohan zamířil z Nymburka do Hapoelu Jeruzalém

1. července 2021 11:29 - Nymburk

V týmu basketbalistů Nymburka skončil jeden z tahounů Retin Obasohan. Belgický reprezentant zamířil za bývalým trenérem českých šampionů Orenem Amielem do Hapoelu Jeruzalém. Izraelský klub o nové posile informoval na sociálních sítích.

 

Joe Camporeale, Reuters

Sedmadvacetiletý rozehrávač působil v Nymburce od loňského října, kdy do mistrovského týmu přišel z německého Bambergu. V Evropě předtím hrál také za Avellino a Gothu, v zámoří si vyzkoušel i letní ligu NBA za Sacramento a Phoenix.

Během sezony Obasohan odehrál za Nymburk 24 zápasů s průměrem 13,9 bodu, 3,8 doskoku a 4,0 asistence na utkání. Získal ocenění pro nejlépe bránícího hráče soutěže, navíc byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem finálové série.

Trpké procitnutí basketbalistů. Nepadaly nám trojky a měli jsme moc ztrát, přiznal Satoranský

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.