Basketbalisty USK povede americký kouč King

13. července 2021 11:51 - Praha

Basketbalisty USK Praha povede po odchodu Chorvata Dina Repeši americký kouč Josh King. Pětatřicetiletý trenér přichází z německého Ludwigsburgu, kde v týmu loňského vicemistra a letošního vítěze základní části a semifinalisty play off bundesligy dělal v uplynulých třech sezonách asistenta.

 

Twitter@SLAMnewswire

Před příchodem ze zámoří King působil u univerzitních týmů v NCAA, naposledy v letech 2016-18 v New Hampshireu. Byl také ředitelem organizace Hoop Group, která pomáhá v růstu basketbalových talentů. V USK ho čeká premiéra v roli hlavního kouče.

"Těším se, až budu moci přinést klubu zajímavý styl basketbalu. Budeme hrát velmi podobně, jako jsme hráli, když jsem byl v Ludwigsburgu poslední tři sezony. Jsem nadšený, že jsem hlavní trenér, a nemůžu se dočkat, až se zapojím do předsezonního procesu a začnu pracovat s týmem," uvedl na klubovém webu King.

"V posledních letech se nám osvědčil model mladého trenéra, který je na začátku kariéry hlavního trenéra, který má chuť pracovat a dává týmu energii. Zároveň má odbornost a zkušenosti z té nejvyšší úrovně profesionálního basketbalu. Tuto charakteristiku Josh King naplňuje," konstatoval manažer USK Petr Jachan.

Kingův předchůdce Repeša opustil USK po třech letech a stal se koučem Pardubic. V minulé sezoně získal teprve osmadvacetiletý kouč ocenění pro nejlepšího trenéra soutěže, tým dovedl v NBL k pátému místu.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.