Hvězdný rozehrávač Walker bude hrát v NBA za rodný New York

4. srpna 2021 20:12 - New York

Čtyřnásobný účastník Utkání hvězd NBA Kemba Walker se v zámořské basketbalové lize stěhuje do rodného New Yorku. S Knicks podepíše smlouvu, poté co se podle zámořských médií dohodl na vykoupení ze současného kontraktu s Oklahomou. Ta měla platnost ještě dvě sezony a hráči měla zaručit téměř 74 milionů dolarů.

 

Jednatřicetiletý rodák z Bronxu Walker za Oklahomu neodehrál v lize ani zápas. Hráčem Thunder se stal teprve v červnu, kdy jej klub získal z Bostonu v rámci výměny za Ala Horforda. Za Celtics v uplynulé sezoně nastoupil kvůli potížím s kolenem a po léčbě kmenovými buňkami jen do 46 zápasů včetně 1. kola play off, které nedohrál.

V sezoně 2019/20 dovedl Boston do finále Východní konference, předchozích osm ročníků v zámořské lize hrál za Charlotte, kde se stal historicky nejlepším klubovým střelcem. V NBA odehrál celkem 735 zápasů s průměrem bezmála dvacet bodů na zápas.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.