Chicago po Ballovi získalo elitního střelce DeRozana ze San Antonia

12. srpna 2021 08:54 - Chicago

Čtyřnásobný účastník utkání hvězd NBA DeMar DeRozan bude od nové sezony definitivně hrát za Chicago, které jej získalo ze San Antonia. Klub avizovaný trejd potvrdil ve středu a podobně jako v případě nedávné posily Lonza Balla, který se stal hráčem Bulls výměnou za dva hráče včetně Tomáše Satoranského, také za špičkového střelce poslal opačným směrem dva basketbalisty. Do Spurs zamířili třicátníci Thaddeus Young a Al-Farouq Aminu a Bulls obětovali i dohromady tři volby v draftu.

 

Frank Franklin II, ČTK/AP

Čerstvě dvaatřicetiletý rozehrávač či křídelní hráč DeRozan se v uplynulém týdnu dohodl s novým zaměstnavatelem na tříleté smlouvě na 85 milionů dolarů. Bulls v olympijském vítězi z Ria a mistru světa z roku 2014 získali hráče, který v předchozích osmi sezonách za Toronto a San Antonio pokaždé nastřílel v průměru přes 20 bodů na zápas. V novém působišti by měl proto vytvořit úderné trio se Zachem LaVinem a pivotem Nikolou Vučevičem. Spolu s Ballovým příchodem si Bulls od transferů slibují návrat do play off, které klubu v posledních čtyřech sezonách uniklo.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.