Česko - Španělsko 66:63 Juniorské basketbalistky si na MS zahrají o páté místo

14. srpna 2021 16:43 - Debrecín

České juniorské basketbalistky na mistrovství světa porazily Španělsko 66:63 a na turnaji v Debrecínu skončí nejhůře šesté. Tým trenérky Romany Ptáčkové vybojuje nejlepší výsledek na MSJ od roku 2001, kdy v Brně tým kolem tehdejších vycházejících hvězd Evy Vítečkové či Jany Veselé šampionát ovládl. O páté místo se mladé Češky utkají v neděli s Kanadou, takže dostanou šanci oplatit severoamerickému týmu porážku ze základní skupiny.

Roli nejlepší střelkyně českého celku na turnaji potvrdila Dominika Paurová, jež se 17 body ovládla statistiku utkání. Teprve šestnáctiletá křídelnice Hradce Králové byla také se sedmi získanými míči nejlépe doskakující hráčkou zápasu.

Španělky, jejichž předchůdkyně před dvěma lety v Bangkoku vybojovaly bronz, vedly ve druhé čtvrtině až o devět bodů. Češky ale třináctibodovou šňůrou výsledek ještě do poločasové přestávky otočily a po změně stran už soupeře před sebe ani jednou nepustily.

České juniorky od brněnského triumfu startují na MS teprve potřetí a nyní už s jistotou vylepší sedmé místo z roku 2007. O dva roky později byly desáté.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.