Olomoucko porazilo na úvod basketbalové sezony nováčka

17. září 2021 19:20 - Praha

Basketbalisté Olomoucka zahájili novou ligovou sezonu vítězstvím nad nováčkem z Jindřichova Hradce. Na domácí palubovce vyhráli i přes nevydařený začátek 100:92. Nejlepším střelcem zápasu byl hostující Torin Damon Dorn s 30 body, Olomoucko táhla nová posila Demajeo Wiggins. Americký pivot si připsal 25 bodů a 15 doskoků.

 

bkopava.cz

"Odehráli jsme nejlepší zápas od začátku přípravy, tak to má být. Začátek se nám úplně nepovedl, ale umím to pochopit. Hráli jsme poprvé v novém složení mistrovský zápas v nové domácí hale před fanoušky. Rychle jsme se však dokázali vrátit do utkání a ve druhé čtvrtině otočili výsledek," zhodnotil úspěšný vstup do sezony nový polský trenér Olomoucka Robert Skibniewski.

Ani americký kouč Jindřichova Hradce Gilbert Abraham nebyl z premiéry zklamaný. "Chtěli jsme co nejvíce sázet na ofenzivu a to se nám dlouho dařilo. Rozhodující okamžiky zápasu přišly v průběhu třetí čtvrtiny, kdy se nám nepodařilo uhlídat doskok Olomoucka," uvedl. "I tak šlo utkání do vyrovnané koncovky. Hráči bojovali, toho si cením. Věřím, že v takovém trendu budeme pokračovat," dodal.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 1. kolo:
Olomoucko - Jindřichův Hradec 100:92 (25:28, 55:44, 79:72)
Nejvíce bodů: Wiggins 25, Carpenter 20, Halada 19 - Dorn 30, Novotný 18, Steere 14.
ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.