Novozélandský basketbalista přišel o angažmá, protože se nechce očkovat

21. září 2021 09:09 - Sydney

Novozélandský basketbalový reprezentant Tai Webster skončil v klubu New Zealand Breakers, protože se odmítl nechat očkovat proti covidu-19. Vedení účastníka australské ligy šestadvacetiletého rozehrávače propustilo, protože by nemohl s týmem cestovat bez omezení.

 

@ twitter Tai Webster

"Zcela podporuji svobodnou volbu každého hráče, pokud jde o očkování. Tai má u nás dveře otevřené. Bohužel žijeme v mimořádné době a bez očkování nemůže volně cestovat tak, aby za nás mohl v této sezoně hrát," uvedl majitel Breakers Matt Walsh v prohlášení.

Webster má za sebou úspěšnou první sezonu v dresu Breakers a v létě podepsal s klubem novou dvouletou smlouvu. V minulosti působil v USA na univerzitě v Nebrasce, ve Frankfurtu či Galatasarayi Istanbul. S reprezentací se zúčastnil mistrovství světa v roce 2014.

https://www.facebook.com/nzbreakers/posts/10158672947206872

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.