Srbské basketbalisty rok před ME v Praze převzal bývalý kouč šampionů Pešič

28. září 2021 15:07 - Bělehrad

Rok před mistrovstvím Evropy v Praze mají basketbalisté Srbska nového trenéra. Igora Kokoškova po neúspěšné kvalifikaci na olympijské hry nahradil dnes Svetislav Pešič, který dovedl tehdejší jugoslávskou reprezentaci ke zlatu na ME v roce 2001 i na světovém šampionátu o rok později.

 

archiv, Sport.cz

Dvaasedmdesátiletý Pešič je jedním z nejúspěšnějších evropských trenérů. Vedle řady klubů vedl i německou reprezentaci a s ní také dosáhl na titul mistrů Evropy (v roce 1993). Nyní se vrací na lavičku po více než roce od posledního angažmá v Barceloně. S rodným Srbskem se představí poprvé v listopadové kvalifikaci MS proti Lotyšsku.

Za rok v O2 areně budou srbští basketbalisté jedním z pěti soupeřů Čechů v základní skupině šampionátu, dalšími jsou Polsko, Finsko, Izrael a Nizozemsko.

Pešičův předchůdce Kokoškov u týmu skončil poté, co nedokázal doma v Bělehradě postoupit z kvalifikace na olympijský turnaj. Ve finále Srbové podlehli Italům.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.