Slovensko truchlí. Extraligový medailista podlehl ve dvaatřiceti letech covidu

7. října 2021 10:27 - Komárno/Praha

Basketbalovou komunitu na Slovensku zasáhla smutná zpráva. Ve věku dvaatřiceti let zemřel bývalý hráč Dolného Kubína a Komárna Michal Maslík. Informaci potvrdil i generální manažer Komárna Jozef Paulik. Hráč zemřel na komplikace spojené s nemocí covid-19.

 

TASR, Oliver Ondráš

„Bohužel, je to pravda. Nedávno jsme si prohlíželi fotografie z předešlých sezon. Na jedné z nich je Michal po vítězném koši, jak se raduje a směje. Vyhasl mladý život, je to tragédie," uvedl Paulik pro web basket.sk.

Podle dostupných informací webu basket.sk Maslík podlehl komplikacím spojených s koronavirem. V posledních dnech měl být připojený na plicní ventilaci.

https://www.facebook.com/basket.sk/posts/6254964447879005

Krátce po jeho smrti začali lidé na sociálních sítích řešit, zda byl basketbalista očkovaný proti koronaviru, nebo ne. Šéfredaktor portálu basket.sk na svém Twitteru uvedl, že nebyl. Svůj tweet, který najdete v galerii, však poté smazal s dodatkem, že "nemocnice Trstená je chybná informace, neležel tam, ale všechno ostatní je bohužel pravdivé a smutné."

Michal Maslík odehrál v základní části basketbalové ligy za Komárno v sezoně 2015/16 12 zápasů. Díky tomu se mohl radovat i z extraligového stříbra, které tým v této sezoně vybojoval.

Barbora Pecharová, Sport.cz

Časová osa: Basketbal

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.