Rubriky:

Běžkyně sobě

Běžkyně lépe slyší, zjistil americký výzkum

19. června 2015 15:00

Když jsem poprvé četl tuto zprávu, nevěděl jsem, zda se z ní těšit, či ji přijímat jako jistý druh pohromy. Pro běžkyně je to zcela jistě dobrá zpráva, ale co jejich přátelé, druzi, manželé, milenci? Je opravdu dobře, že ženy budou lépe slyšet každé naše tajné špitnutí do telefonu, vilné mlasknutí na ulici za svůdnou dívkou nedostižných kalibrů či dohadování sousedů o koupi nového auta za zdí obýváku?

 

Profimedia.cz

Studie amerických výzkumníků hovoří jasnou řečí: Ženy, které jsou pravidelně sportovně aktivní, slyší lépe. Lékaři prováděli pozorování na kontrolních skupinách trénovaných a netrénovaných žen. Sportovkyně vykazovaly o šest procent lepší sluchové schopnosti.

Vysvětlení je prý zcela prosté. Cirkulace krve v uchu se při sportování značně zlepšuje. Tím se prý do dané oblasti dostává více výživných látek, což vede k pozitivnímu vývoji sluchového ústrojí.

Nutno ovšem podotknout, že studie neříká nic o tom, zda sportující ženy používaly při svých pohybových aktivitách hudební přehrávač nebo mobilní telefon se sluchátky. V takovém případě by možná výsledky studie dopadly zcela jinak. A možná by se ukázalo, že takové sportování má na sluch účinky veskrze neblahé.

Ať tak, či tak, muži mající své drahé polovičky v kategorii „sportovkyně" se budou muset mít více na pozoru než chlapci nezadaní nebo junáci s dívkami sportu neholdujícími. My však věříme, že naši čtenáři a čtenářky jsou lidé vcelku rozumní a nebudou svým drahým bránit vykonávat jim milé aktivity, byť by třeba vedly k mírnému zvýšení jejich radarových funkcí.

Pohybu zdar, běhu pak obzvláště!

kü, Sport.cz

Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce