Rubriky:

Běžkyně sobě

Česká basketbalová reprezentantka musí po triumfu splnit slib. Zvládne tuhle výzvu?

2. března 2016 16:44 - Praha

Ve městě, kde Lenka Bartáková basketbalově vyrostla, zažila i jeden z nejhezčích momentů kariéry. Když na karlovarské palubovce získal Nymburk poprvé v historii Český pohár po finálové výhře nad Hradcem Králové (75:65), přispěla šesti body.

 

Slavomír Kubeš, ČTK

Pětadvacetiletou hráčku triumf donutí i ke splnění předem vyhlášeného závazku. „Slíbila jsem, že když vyhrajeme, poběžím v květnu půlmaratón ve Varech. Ještě jsem nic takového nepodnikla, ale loni jsem se byla na závod podívat a hrozně mě zaujal. Spousta kamarádů se toho pak chytla. Jen nevím, jestli to dokážu uběhnout celé, ale musím to vzít jako výzvu," říká s vírou, že 21 kilometrů v dobrých běžeckých botách by jako vrcholová sportovkyně přece jen měla zvládnout.

Bartáková zažila ještě v dresu USK dva ligové tituly a byla členkou týmu i při loňském triumfu v Eurolize, ale rozhodně neměla tak důležité postavení jako v Nymburce, kam přišla před sezónou. „Právě proto si poháru tolik vážím, že jsem k němu podstatnou měrou přispěla ze hřiště a neseděla jen na střídačce," vykládá účastnice OH v Londýně.

„Možnost zahrát si na olympiádě stavím absolutně nejvýš. Jsem fakt ráda, že jsem tam vůbec mohla být, ale pohár získaný s Nymburkem pro mě bude navždy jedinečným zážitkem." Od roku 2004 se o domácí trofej dělily brněnské Žabiny a USK. „Nymburk hrál finálový turnaj vůbec poprvé a při letošní pohárové neúčasti USK jen využil přiležitost," dodává.

Martin Kézr, Právo

Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce