Rubriky:

Běhání

Boxer Konečný se vrací na Jizerskou 50. Pořád se cítím jako sportovec, říká

20. srpna 2019 14:42 - Liberec

Padesát kilometrů přes Jizerské hory si již jednou střihl na běžkách, letos si kdysi česká boxerská jednička Lukáš Konečný vyzkouší podruhé i letní variantu slavného závodu. Bývalý světový šampion ve veltrové váze se poslední srpnovou sobotu opět vydá na nejdelší trať na 50 kilometrů.

 

RunTour.cz

„Kondice sice není taková, jako když jsem profesionálně boxoval, ale pořád něco naběháno mám. Neběhám sice úplně pravidelně, ale když můžu, rád vyběhnu," uvedl účastník olympijských her v Sydney s tím, že běhu v přírodě dává přednost. „V lese člověk vypne. Když jsem na čerstvém vzduchu, vypínám stopky a běžím hlavně pro sebe, užívám si to. Když jsem na dráze, je to více o tréninku, měřím si čas, víc se donutím dřít. I to má něco do sebe," vysvětlil.

Poprvé absolvoval padesátikilometrovou trasu v rámci Jizerské 50 Run před čtyřmi lety v čase 4:26:40. Na celkovém 64. místě. „Bojím se, že tak dobře už na tom nejsem, takže to vidím trochu pomalejší, ale výzva to je a ambice mám, nechci si udělat ostudu, pořád se cítím jako sportovec," přiznal 41letý boxer, který profesionální kariéru ukončil v roce 2013.

Na 6. ročník letní Jizerské 50 se chystá i se svou manželkou a dcerou, které poběží nejkratší, 12 kilometrů dlouhou trasu. A dcera bude podle něj v cíli rychleji. „Sice teď nemá na sport moc času, protože studuje v Praze na intru, ale umí se vyhecovat," poznamenal Konečný.

Na nejkratší trať se vydá i hejtman Libereckého kraje Martin Půta. „Pro mě je ideální, možná bych si uměl představit ještě kratší, ale dvanáctku dám," slibuje Půta. Jako host se letní obměny legendárního závodu v Bedřichově zúčastní i nejlepší český laufař Stanislav Řezáč, který odstartuje jeden ze závodů a předá ceny nejlepším. Trasa na 50 kilometrů je beznadějně vyprodaná, na 12 a 23 kilometrů dlouhý okruh volná místa stále zbývají.

hp, Sport.cz, Právo

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..