Tento dopis je pro mě nejtěžší, který jsem napsal za posledních 25 let, oznámil Capalbo

30. června 2020 08:35 - Praha

Tři populární akce jsou zrušeny. Běžci tento rok přijdou o závody, které vždy patří k nejvyhledávanějším. V Praze se letos neuskuteční Volkswagen Maraton Praha, Sportisimo 1/2Maraton Praha a Birell Grand Prix Praha. I když organizátoři vše připravovali, pandemie koronaviru je mocnější a ovlivnila i tyto závody pro tisíce běžců.

 

RunCzech

„Musím vám s těžkým srdcem oznámit, že toto rozhodnutí se nám nedělalo lehce. Víme, kolik úsilí jste všichni vložili do přípravy - běžci, dodavatelé i dobrovolníci, a jak velká byla očekávání a nadšení," uvedl předseda organizačního výboru RunCzech Carlo Capalbo v dopise zaslaném přihlášeným běžcům.

Organizátoři se snažili přizpůsobit novým podmínkám během posledních měsíců a přepracovali plány. I když se situace zlepšuje, nelze s jistotou říct, že akce s velkým počtem lidí půjdou letos v centru Prahy uspořádat.

Tisíce běžců, takto vypadala akce Birell grand Prix.

RunCzech

„Rok 2020 si budeme zajisté pamatovat všichni. A tento dopis je pro mě ten nejtěžší, který jsem napsal za posledních 25 let," napsal Capalbo běžcům.

Ti, kteří měli již zakoupené starty, nepřijdou o ně, jen budou muset naladit formu na pozdější termín. „Chceme vám vše vynahradit, a tak umožníme převést vaši registraci na tyto závody do roku 2021, nebo 2022. Je mi velice líto, že se letos s vámi nebudu moci na těchto třech závodech setkat a osobně vám poblahopřát v cíli. Zdraví je vždy na prvním místě," napsal Capalbo.

Organizátoři nadále pracují na podzimních závodech Mattoni 1/2Maraton v Karlových Varech, Českých Budějovicích, Olomouci, Ústí nad Labem a Nature Run v Liberci.

Vzpomínky. Více než deset tisíc běžců se v neděli účastnilo pražského maratónu.

RunCzech.com

„Jako poděkování jsme spustili bezplatnou běžeckou výzvu „Česko běží dál". Pro ty, jimž chybí závodění, jsme připravili nové běžecké akce na unikátních místech s nižší kapacitou - na letištích v Karlových Varech, Českých Budějovicích a Praze a v areálu pivovaru v Plzni. Pro další přípravy nás inspirují Zátopkova slova: „když nemůžeš, tak přidej," dodal Capalbo.

lik, Sport.cz

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: