Liberec přeběhal Jablonec. Nadšenci uběhli vzdálenost jako z Prahy do Austrálie

3. listopadu 2020 13:30 - Praha

Běžecké Podještědské derby ovládl Liberec. V jeho prospěch během osmi dnů urazili závodníci v běžecké bitvě severu celkem 7077 kilometrů, za Jablonec zdolali běžci dohromady 6330 kilometrů.

 

archiv organizátorů

„Jablonec se sice poslední den pokusil o obrat a urval rekordní počet kilometrů, přesto na svého rivala celkově nestačil," prozradil jeden z organizátorů prvního ročníku běžecké bitvy severu Adam Holomoucký.

Pravidla byla jednoduchá. Kdokoliv mohl pomocí jakékoliv aplikace na mobilu či hodinkách změřit počet uběhnutých či nachozených kilometrů, a poslat svou aktivitu ve prospěch podporovaného města. Přispět bylo možné libovolným počtem činností.

Podještědské derby bude viru navzdory! Góly nahradí kilometry

Liberec podpořilo 674 mailů, Jablonec 650. „Ten rozdíl nám přišel jako malý vzhledem k velikosti obou měst," dodal Holomoucký. Běžci v „libereckém dresu" tak v průměru běhali delší tratě, Jablonec nakonec triumfoval jen ve dvou dnech, ve středu a v ten poslední.

68 kilometrů na jeden zátah

A jak dlouhá byla nejčastější vzdálenost? „Lidé posílali třeba dvoukilometrové chůze do práce, výběhy či procházky po Jizerkách s dětmi, ale našly se i extrémy. Nejvíce uběhnuto jsme měli na jeden zátah 68 kilometrů a jedna závodnice dala 30 kilometrů tak, že šestkrát vyběhla na Ještěd, čímž nastoupala přes 2000 výškových metrů," popsal další z pořadatelů Ondřej Petiška.

Na Běchovicích budou startovní vlny po 50 běžcích

„Obě města však podala naprosto fantastické výkony. Celkem bylo při 1314 nasdílených aktivitách zdoláno neuvěřitelných 13407 kilometrů. A o to všechno se postaralo 456 závodnic a závodníků," vypočítal Petiška.

Celkový počet kilometrů odpovídá zhruba vzdálenosti z Prahy do australského Perthu či délce třetiny rovníku... Pořadatelé teď uvažují, že by podobné klání uspořádali i mezi Pardubicemi a Hradcem Králové či Prahou a Brnem.


Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: