Londýnský maraton zůstane u říjnového termínu i v roce 2022

17. srpna 2021 18:18 - Londýn

Pořadatelé maratonu v Londýně zůstanou u říjnového termínu i pro rok 2022. Poprvé se závod kategorie World Marathon Majors přesunul z tradičního dubna do podzimního období loni kvůli koronaviru, kdy se ale i tak mohl uskutečnit jen závod pro elitu na okruhu v St. James's Parku. Letos je maraton v Londýně naplánovaný na 3. října a měla by u toho být na tradiční trase městem i veřejnost.

 

Shuji Kajiyama, ČTK/AP

Pro rok 2022 ohlásili pořadatelé termín 2. října. "Věříme, že posunutím ročníku 2022 na říjen dáme maximální šanci tomu, abychom v ulicích Londýna přivítali celý svět. Tím bychom umožnili vybrání desítek milionů na dobročinné účely," řekl ředitel závodu Hugh Brasher. Hromadné běžecké akce jsou v Británii jedním z nejvýnosnějších charitativních podniků. V Británii nejsou aktuálně omezení pro hromadné akce, ale kvůli restrikcím v cestování je příjezd zahraničních účastníků problematický.

Pro letošek počítají pořadatelé s účastí 50 000 závodníků na místě a dalších 50 000 ve virtuálním běhu kdekoliv na světě. Loni mimořádný maraton vyhráli Shura Kitata z Etiopie a Keňanka Brigid Kosgeiová. V chladném a deštivém počasí skončil překvapivě až osmý světový rekordman Eliud Kipchoge.

ČTK

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..