Obrovská tragédie! Na Mont Blancu zemřel český běžec

25. srpna 2021 14:23 - Paříž/Praha

Sportovní svět zasáhla smutná zpráva. Při ultramaratonu ve francouzských Alpách se stalo obrovské neštěstí. Český běžec, jehož jméno dosud není zveřejněno, zahynul při závodě Ultra Trail du Mont Blanc v průsmyku asi 15 kilometrů od hory Mont Blanc. Zřítil se z jedné z tras. Po převozu do nemocnice svým zraněním podlehl.

Reuters

Tragédie se stala asi půl hodiny po půlnoci z úterý na středu v Horním Savojsku. Muž byl okamžitě po pádu vrtulníkem transportován do nemocnice, kde svým zraněním podlehl. Závod UTMB byl po tragédii přerušen.

O neštěstí informovaly i české úřady, které s ohledem na běžcovu rodinu nezveřejňují jeho jméno ani další podrobnosti. „Jsme hluboce zarmouceni tím, že musíme potvrdit informace o úmrtí jednoho z běžců našeho závodu. Jedná se o Čecha, z respektu k jeho rodině zůstane jeho jméno anonymní," uvedli organizátoři.

bp, Sport.cz

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..