Tragédie. Mladý běžec zemřel, kolaps přišel minutu před cílem

5. října 2021 11:30 - St. George/Praha

Příběh, ze kterého mrazí. Mladík Hayden Holman dřel ze všech sil během maratonského závodu v Utahu. Kousek před cílovou čarou ještě zavolal svým nejbližším, aby se ujistil, že na něj budou čekat, aby mu pořídili šťastnou fotografii po doběhu, jenže ti se ho už nedočkali. Místo radostného shledání má příběh tragický konec.

 

@@KSL5TV, Twitter

Holman asi minutu před cílovou čarou zkolaboval a přestal dýchat. Záchranářům se ho údajně podařilo oživit a převézt do nedaleké nemocnice, odkud však vzápětí přišla smutná zpráva. Dvaadvacetiletý Hayden zemřel. Příčina úmrtí zatím není známa.

Jeho nevlastní matka Karin Holmanová řekla místnímu deníku East Idaho News, že těsně před kolapsem telefonoval svým nejbližším. „Volal (členům rodiny), když byl dvě minuty před cílem, aby se ujistil, že je tam někdo, kdo ho vyfotí," řekla Holmanová. Jenže k tomu už nedošlo, běžec se v cíli neukázal.

„Hayden byl jedním z nejvstřícnějších a nejmilejších lidí se srdcem na dlani," dodala zdrcená nevlastní matka. Mladík se začátkem roku oženil a veřejnost založila na pomoc jeho manželce Charlotte sbírku.

Barbora Pecharová, Sport.cz

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 září 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..