Veganští atleti si užívají nejvíce. A jsou lepší v posteli

15. října 2015 13:50 - Berlín

O milostném životě pravděpodobně nejznámějšího běžce s veganským způsobem stravování Scotta Jurka nevíme prakticky zhola nic. O to více poznatků však přináší jedna německá vědecká studie zabývající se vztahem stravy a dalších aspektů našich běžeckých životů.

 

Profimedia.cz

Z výzkumu lze usuzovat, že vegani mají nejlepší sex ze všech. Z výsledků reprezentativní studie totiž vyplývá, že 72 % veganů jsou „velmi spokojení" či „spokojení" se svým milostným životem. To je nejvíce ze všech.

Vědci si to vysvětlují tím, že vysoká míra souznění mezi partnery v důležitých životních otázkách, jakou je třeba i způsob stravování, přispívá k harmonii a jednotě také v posteli. A že je strava jednou z nejdůležitějších součástí našich životů je u našich západních sousedů dobře vidět. V Německu je už každý čtvrtý spotřebitel takzvaně „uvědomělý", tedy cíleně a dlouhodobě volí určité druhy potravin, kterým se vyhýbá a které naopak vyhledává.

ČTĚTE TAKÉ: Veganská bestie překonává i námořní pěchotu

Nejoblíbenější je právě veganství (6 %), bezlepková strava (4 %), strava chudá na uhlohydráty (tzv. „low-carb"; 3 %) nebo paleo dieta (2 %). Přičemž zhruba 40 % všech strávníků jde v první řadě o zdraví, až pak přichází další priority. V současné době má styl stravování sociálně vymezovací funkci, strávníci pomocí něj vyjadřují svůj postoj ke světu či životu, podobně jako je tomu například u oděvní módy.

Pro veganství hovoří i další zjištěný fakt: Při veganském způsobu stravování prý tolik nesmrdí pot či dech. Veganští běžci tak mohou své partnerky nejen příjemně překvapit v posteli (a vynahradit jim tak chvíle své nepřítomnosti v době tréninků), ale budou jim i více vonět. Pokud tedy někoho ze svých závodních soupeřů už „nemůžete ani cítit", zkuste mu doporučit veganskou stravu.

Pozor, pokud máte za partnera či partnerku běžce s veganskými návyky, buďte opatrní, co před nimi jíte. Podle ankety by totiž 33 % dotázaných veganů vážně uvažovalo o rozchodu, kdyby jejich protějšek jedl maso.

kü, Sport.cz

Usměrňujete nějakým způsobem svůj jídelníček?


Časová osa: Co na talíř

Filtr článků - Co na talíř


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.

Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce