Rubriky:

Ladíme

Fast Foot: Co na nohu? Výběr běžecké obuvi v přímém přenosu

26. února 2015 07:09 - Praha

Minule jsme začali od píky - běžeckou abecedou. Dnes nás už nebudou zajímat písmenka, ale spíš jak správně vybrat běžeckou botu. Vlastně jsme mohli tímto dílem i startovat. Každý začínající běžec se asi v první řadě začne zajímat o to, v čem vlastně běhat. Zbytek možná odbyde starým tričkem a plážovými šortkami, ale co nohy? Potřebují kvalitu, nebo je to jedno?

Stream.cz

Libor minule prohrál sázku, a tak se naučil chodit a běhat pozadu. Několik vědeckých studií dokládá, že pohyb pozadu zlepšuje koordinaci našich pohybů a smysl pro rovnováhu a také výrazně posiluje stehna. Libor nám to ovšem zatajil a před našimi zraky a za svými zády tajně trénoval. Pozadu vchází i do obchodu s běžeckými botami.

Poprvé

Svůj první nákup absolvujte raději s kamarádem, co už nějaký ten rok běhá a má nějaké vlastní zkušenosti. V dobrém specializovaném obchodě vám mohou udělat i diagnostiku běžeckého stylu, došlapu, rozložení váhy a odhalení disbalancí. To vám může také pomoci (zamotat hlavu).

O co se máme při výběru boty nejdříve zajímat? Na co si dát pozor a čemu všemu se vyhnout? A kolik druhů běžecké obuvi vlastně existuje? Výběr není jednoduchý. A běh naopak není složitý. Zkuste třeba pro začátek zahájit svou maratónskou kariéru tím, že se vykopete z pohodlného křesla před obrazovkou počítače a půjdete si zaběhat. Venku je krásně!

Fast Foot - Škola běhu vychází každou středu na www.stream.cz.

kü, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce