Rubriky:

Ladíme

Chcete pokořit nevyšší budovu Česka? Máte na to tři minuty!

13. května 2015 07:10 - Praha, Brno

Namasírovat nohy a úprkem vpřed a hlavně stoupat. Převýšení 95 metrů, 631 schodů a 30 pater. To jsou základní parametry pro zdolání nejvyšší budovy v Česku. Brněnskou dominantu AZ Tower vezmou v neděli 17. května útokem běžci.

 

www.BehejBrno.com

"Závod Schody AŽ nahoru jsme připravili pro naši širokou běžeckou komunitu jako zpestření tréninku nebo novou metu k pokoření. Očekáváme hlavně účast odvážných hobíků," předpokládá ředitel závodu Aleš Čtvrtníček.

V prvním patře start, konec ve třicátém. Pokud byste hledali více v České republice, nenajdete. Na odvážlivce čeká řádná porce schodů, ale v cíli budou během pár minut. Vždyť výběh na Empire State Building, kde závodníky čeká 1576 schodů a 86 podlaží, jsou nejlepší schopni atakovat okolo deseti minut.

AZ Tower je se svými 111 m nejvyšší budovou v České republice, byl otevřen v červnu 2013. Nabízí obchodní i kancelářské jednotky a luxusní apartmány. Závod Schody AŽ nahoru se v jeho útrobách koná vůbec poprvé, další informace o něm jsou dostupné na BehejBrno.com.

Ve startovním poli v Brně nebudou chybět ani elitní běžci jako Tomáš Maceček, který v březnu absolvoval mistrovství světa v běhu do schodů v katarském Dauhá. Student Masarykovy univerzity, který na něm obsadil celkové 11. místo, trénuje tuto sportovní disciplínu i v Brně.

"Schodiště na AZ Tower je spíše mírné, je opravdu běžecké. Na první pohled to může být lehčí, ale i tady platí, že základem úspěchu je dobré rozvržení sil. Čas v Brně očekávám pod tři minuty," odhaduje čtyřiadvacetiletý běžec.

Kdo by se rád jen rozhlédl po okolí z budovy, která má 111 metrů, má smůlu. Na vrchol se podívají jen závodníci. "Běží se po betonových schodech s cílem ve třicátém poschodí. Odtud se mohou běžci dostat na úplný vrchol budovy a udělat si tam památeční fotku," uvedl Čtvrtníček a dodal, že kromě fotografie je pro každého připravena účastnická medaile, občerstvení a pro nejrychlejší tři muže a ženy v celkovém pořadí také finanční prémie. Organizátoři očekávají startovní pole čítající zhruba tři stovky závodníků.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce