Rozhodl se pro bláznivý čin za milión dolarů

17. srpna 2015 09:32 - Praha

Denis Yang je pro většinu lidí na světě neznámou osobou, ale pro studenty a učitele základní školy od jezera Phalen v Minneapolis byl na pár hodin velikánem. Před pár dny ho přišli pozdravit do parku Mears. "Jsem pyšný, že přišli a podpořili nás," řekl pro server kare11.com muž, který pod pseudonymem Papa Didos napsal desítky dětských knih. Jeho posláním je dostat mezi děti co nejvíce knih, jak jen to je možné. Proto se rozhodl, že poběží po obvodu USA. A několik měsíců už tak činí. Celkem chce zdolat 17 700 kilometrů.

 

Facebook: Papa Didos Ideals Foundation

Vpřed ho žene pomoc dětem a jejich negramotnost. „Není to tak atraktivní jako jiné problémy, kterým čelíme, ale jedno ze čtyř dětí je na tomto světě analfabetem," vysvětluje své pohnutky běžec. Podle wikipedia.org 72 až 113 milionů dětí školního věku zůstává mimo školní lavice!

Kvůli dětem a své nadaci se v minulém roce rozběhl po obvodu Spojených států, aby získal peníze a povědomí o tomto problému, který se postupně daří řešit, ne však dostatečně. Všechny finance, které Yang sežene, jdou do neziskové organizace Pada Didos Ideals Foundation, která pomáhá dětem objevovat radost ze čtení.

Yang se rozběhl, aby pomohl vybrat milión dolarů pro více knih a on je mohl dávat na cestě dětem. „Blížíme se k 11 tisícům kilometrům, běžím maratón každý den," říká Yang, který pokud by běžel opravdu každý den 42 kilometrů, cíle se dočká za 421 dnů!

Cíle lze dosáhnout, pokud budete dělat malé kroky

Cílem je dosáhnout téměř osmnácti tisíc kilometrů do února. „Říkáme mu, že žije skutečný život Foresta Gumpa," přiznal Tou Ger Vennett Xiong, který mu pomáhal s organizací. "Mnozí z nás, kteří tady byli, jsou součástí místního běžeckého klubu, proč neběžet pro dobrou věc," dodal Xiong.

Právě Yang je přesvědčil, když on sám musel od minulého roku na své cestě přesvědčovat své tělo, aby nepadlo a šlo dále, za snem, pro děti. „Není to nikdy snadné, ale jakéhokoli cíle lze dosáhnout, pokud budete dělat malé kroky," je přesvědčen čtyřicetiletý běžec, který při svém poslání navštěvuje dětské nemocnice, školy, dětské domovy, knihovny, aby se mohl setkat s těmi nejmenšími.

„Být schopen číst a psát vám otevře dveře do mnoha světů. Důvěra vzdělaného člověk jasně září. Jako společnost bychom měli být schopni realizovat mír a harmonii, pokud bude více lidí vzděláno. Říkám, že děti, gramotnost a porozumění světu kolem sebe je klíčem ke štěstí v našem životě."

Není vždy podstatné o to být ve sportu první, třeba tisící, ale co pomoci?

lik, Sport.cz

Kolikrát v životě jste přispěli na nějakou nadaci, charitu?


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce