SERIÁL: Jak si doma uvolnit svalstvo - válcujeme lýtka

24. března 2016 07:38 - Praha

Běžíme a rolujeme dále. V prvním díle jsme vám představili možnost domácí masáže a míčkování chodidla. Další v pořadí je lýtko, kterému můžete také sami ulevit. Minule jsme využili míček, tentokrát se stane společníkem válec, který vám v pár minutách pomůže uvolnit svalstvo a lépe regenerovat lýtka.

Sport.cz

Lýtko jsme si rozdělili na dvě části. Představíme mobilizační techniku pomocí válce od kotníku do poloviny lýtka, poté ke kolenu. První technikou je převalování, kde provedeme 4 - 8 opakování. Co se týče intenzity, jdeme do úrovně příjemné bolesti. Poté navážeme klasickým rolováním, kde se držíme stejného počtu opakování. Tento proces domácí masáže pomůže k lepší hybnosti kotníku a lepší elasticitě. Obě techniky lze použít před i po tréninku.

Díky masáží lýtek pomůžete předejít bolestem lýtkového svalu, které vznikají natažením po tréninku, tím vzniká napětí v tkáni. Pokud se pravidelně budete věnovat masáži, docílíte uvolnění, rychleji odstraníte únavu, což vám pomůže ve fyzické i v psychické kondici.

Měli jste možnost vidět
Chodidlo
Připravované díly
Holeň, kvadriceps, hamstringy, oblast kyčle, záda

Rolování ovlivňuje triggery - spoušťové body, které v těle vznikají v důsledku nerovnováhy a mohou být i bolestivé, což může vést k omezení pohybu. Celá masáž by neměla být bolestivá. Běžec by měl pouze cítit napětí a uvolnění, které mu je příjemné.

Jak dlouho?

Obecně se rolování doporučuje dvakrát až třikrát týdně po dobu 20 - 30 minut po konci tréninku. Jsou ale i tací, kteří rolují denně, třeba místo strečinku, a to okolo 10 minut.

Proč regenerace?

V rámci regenerace můžete používat více pomůcek - válce, míčky s odlišnou tvrdostí, masážní tyče a další. Pomůcky se dají využít prakticky kdekoliv. Můžete se namasírovat doma, v práci, na cestách, v přírodě.

Čemu můžeme předejít?

Cílem je zaměřit se na klíčové oblasti těla, můžeme předejít oslabení, přetížení a tím pádem také možnému zranění a zhoršení sportovního výkonu. Zároveň napomůžeme regeneračním procesům, které pak mohou probíhat rychleji a lépe.

Behani.sport.cz děkuje za spolupráci trenérovi Ondřeji Lungovi z Trigger Pointu a Nikole Bartákové.

lik,kü, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce